T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE - SULTAN ALPARSLAN İLKOKULU

Haberler

Nis

Nis

İlkokullar  1.ve 2. sınıflar arası akıl oyunları turnuvasında okulumuz 1-B sınıfı öğrencisi Berat ARTUL ilçe 1.olmuştur.Öğrencimizi ve desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Mrt

Öğrencilerimiz Arduino eğitimleri ile üretmenin keyfini yaşayacaklar.Üreten çocuk atölyemizin açılışı Küçükçekmece Kaymakamımız Sayın Harun KAYA , Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz  Sayın Necati TEKBAŞ, kıymetli Okul Müdürlerimiz ,Öğretmenlerimiz ,Okul Aile Birliği üyelerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.Katkılarından dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Şbt

OKULUMUZ 1-E SINIFI ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME KAPSAMINDA EVLERİNDE KENDİ HAZIRLADIKLARI SANDİVİÇLERİNİ YEDİLER.SÜT  VE AYRAN İÇMENİN FAYDALARINI KURUYEMİŞ , MEYVE İLEDE SAĞLIKLI BÜYÜMEK İÇİN NELER YENMESİ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİLER.

Şbt

200 Oyun ile açılışını yaptığımız Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfımız "Okulumuz Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası"na ev sahipliği yapıyor.Yaklaşık 300 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz turnuvamız son hızıyla devam ediyor...

Şbt

 Projemiz yeni nesil öğrenci profilinin donanımlandırmasına yönelik olacaktır. Çalışma ile günümüz dünyasının beklentileri olan inovasyon, yaratıcılık ve bilişim teknolojilerinde donanımlı öğrenciler toplum sosyal hayatına aktif katılım sağlayabileceklerdir. 

Kodlama yeteneği gelişen öğretmenlerimiz bu kazanımları okulumuzda kuracağımızı Kodlama atölyesinde tüm öğrencilerimize aktaracaklardır. Böylelikle öğretmenlerimizin profili genişlemiş olacaktır. Ayrıca vizyonu da genişleyecek olan öğretmenlerimiz, çağın ihtiyaçlarına uygun öğrenci yetiştirme yeterliliklerine de ulaşmış olacaklardır. 

   Okul yöneticilerinin farklı kurum yönetişim yaklaşımlarını görmeleri ve bu kazanımları kendi okullarında uygulamaları, yönetim kapasitesinin güçlenmesine ve çeşitlenmesine katkı sağlayacaktır.  

   Gerek okul çalışmaları ve gerekse yurt dışı hizmet içi eğitim desteği ile öncelikle öğretmenlerimizin ve dolaylı olarak da öğrencilerimizin bireysel kapasitelerinin artmasına katkı sağlanmış olacaktır. 

   Velilerimizle yapılacak toplantılar ve paylaşımlarla okul dışı oyun araçlarının tercihinin kodlama ve girişimcilik temelli araçlar olması sağlanacaktır ki bu da öğrenci de öğrenme sürecinin okul dışında da desteklenmesini sağlayacaktır. 

   Proje ile okulumuzda yapılacak olan Robotik ve kodlama festivali ile hem okulumuz öğrencilerine ve velilerine ve hem de ilçemizdeki diğer okul yönetici ve öğretmenlerine de konu ile farkındalık oluşturarak dönüşüme katkı sağlanacaktır. 

Projeden bağımsız olarak kuracağımız kodlama ve robotik atölyesi, proje ile öğretmenlerimizin yurt dışında bu konuda donanımlandırılması ile anlam kazanacaktır. 

   21. yüzyıl insan profilinin temelinde olan yenilikçilik, yaratıcılık, girişimcilik ve hedef belirleme gibi amaçlara, bu proje ile ulaşılmasına katkı sağlanmış olacaktır. 

Hazırladığımız bu proje ile, Etkili okul ve çevre oluşturma ve okul kültürünün desteklenmesi hususlarında okulumuz güçlü bir ivme kazanacaktır. 

Şbt

Küçükçekmece Kaymakamımız Sayın Harun KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ ile beraber ilçemiz okullarından Sultan Alparslan İlkokulu’nu ziyaret ettiler.

            Okul girişinde, Okul Müdürü Zekeriya POSTACI ve öğrenciler tarafından karşılanan Sayın Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenler odasında öğretmenlerimizle Eğitim üzerine sohbet gerçekleştirdiler.

            Öğretmenevi Müdürümüz Yusuf SABAZ ve Küçükçekmece Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Selamettin TUNÇ’unda aralarında bulunduğu ziyarette Sultan Alparslan İlkokulu’nun 200 oyun ile zenginleştirilmiş, Akıl Zekâ Oyunları Sınıfının yanı sıra “Minderim Var Sahnem Var, Canlansın Tüm Kitaplar” projesi kapsamında hazırlanan Okuma ve Drama Salonu Küçükçekmece Kaymakamımız Sayın Harun KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal YILMAZ’ın teşrifleri ile öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır.

            Sınıflarımızı da ziyaret eden Sayın Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Öğretmen ve Öğrencilerimize başarılar dileyerek okuldan ayrılmışlardır.

Ock

2017-2018 eğitim öğretim yılı  I.dönemini bitirdik.Öğrencilerimiz büyük bir heyecanla bekledikleri karnelerini aldılar.Okul Müdürümüz Zekeriya POSTACI  karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.Bu sene ilk kez karne alan 1.sınıfları gezerek öğrencilere karne dağıtan Okul Müdürümüz öğrencilerimize  tatili dinlenerek ,eğlenerek ve en az üç kitap okuyarak değerlendirmeleri hususunda tavsiyelerde bulundu.

Kas

Okul Öğrenci Meclisi Seçimi okulumuz öğrencilerimizin oyları ile belirlendi.4-D sınıfı öğrencisi Ebrar AKIN en fazla oyu alarak okul temsilcisi oldu.Okul Temsilcisi seçilen öğrencimiz Okul Müdürümüz Zekeriya POSTACI ´yı ziyaret etti.Okul Müdürümüz öğrencimize hediye takdim ederek başarılar diledi.

Ock

Ara

2/D Sınıfı Öğretmenimizin öğrencileri ile hazırladığı "Meyveler ve Sebzeler Konuşuyor" skeci,tüm sınıflarda büyük ilgi ile izlendi.

Ara

Okulumuz 3-E sınıfı öğrencilerimizden Melina´nın resimleri ile okul müdürümüz Zekeriya Postacı yakından ilgilendiler. öğrencimizi odasında konuk eden Zekeriya Postacı öğrencimizi tebrik ederek başarıların devamını diledi.

Ara

Ulu Önder Atatürk´ü saygı ve minnetle anıyoruz.

Ara

Okulumuz olarak Cumhuriyet Bayramı´mızı coşkuyla kutladık.

Ara

Okulumuzun koridorları eğitim görselleri ile donatıldı.